Šių metų spalio 9 – 10 d. Prancūzijoje, Lyon mieste vyko XIII Pasaulio Shotokan  Karatė  čempionatas .

      Pasaulio čempionate dalyvavo 1200 sportininkų iš 48 pasaulio valstybių. Varžybos vyko dvi dienas nuo ryto iki vakaro, sportininkai rungtyniavo ant 10 tatamių.

       Lietuvos rinktinę atstovavo sportininkai iš įvairių klubų, taip pat vienas geriausių Lietuvos klubų „Kentauras“. Pasaulio čempionate dalyvavo 7 klubo sportininkai, kurie parsivežė 6 medalius, du iš jų tapo pasaulio čempionais.

      Sėkmingai varžybose sekėsi Armandui Buniui, kuris jaunių grupėje (16-17 m.) nugalėjo visus priešininkus ir tapo pasaulio čempionu. Pasak  A. Buniaus, varžybos buvo itin sunkios, kadangi priešininkai buvo gerai pasiruošę. Dalindamasis varžybų įspūdžiais A. Bunius labiausiai pabrėžia įsimintiniausias varžybų akimirkas, kuomet siekiant finalo teko kovoti su stipriomis valstybėmis kaip Prancūzija, Buldarija ir kt. Sportininkas džiaugiasi, kad tokia maža šalis kaip Lietuva laimi pasaulyje.

    Pasaulis šypsojosi dar vienam klubo sportininkui – Einiui Novičenko, kuris jaunučių amžiaus grupėje (10-11m.) tapo pasaulio čempionu. E. Novičenko varžybose pasireiškė kaip aktyvus ir siekiantis tikslo kovotojas. Šis sportininkas akivaizdžiai buvo pranašesnis už kitus, kovos buvo įspūdingos ir visos įvertinamos IPPON (vieno tikslaus smūgio technika), tai lėmė E. Novičenko pergales pasaulio čempionate.

      Klubo „Kentauras“ sportininkė – Bernadeta Dauparaitė, vienintelė mergina iš klubo šiame pasaulio čempionate atstovavusi Lietuvos rinktinei. Šie metai B. Dauparaitei buvo taip pat sėkmingi kaip ir praėję, ji iš pasaulio čempionato parsivežė tris bronzos medalius.  Sportininkė džiaugiasi savo kolekciją papildžiusi medalių gausa, tačiau šios pergalės nesuteikė tiek džiaugsmo, kiek turėtų, kadangi neobjektyvus teisėjų sprendimas sportininkei sutrukdė siekti pasaulio čempionės titulo.

      Dar vienas iš pasaulio čempionato prizininkų – Remigijus Jurgilaitis. Šis sportininkas varžybose dalyvavo komandinėje jaunimo (16-20 m.) amžiaus grupėje ir laimėjo bronzos medalį. Ši rungtis – tai pati sudėtingiausia ir atsakingiausia, kuomet pastangos priklauso ne nuo vieno tavęs, o nuo visos komandos.

     Klubo rinktinei taip pat atstovavo Matas Norvilas, Arūnas Čivilis, Eimantas Razmus, tačiau šį kartą sportininkai grįžo be medalių. Sportininkai varžybų rezultatu nenusimina ir tikina, jog šiuo metu intensyviai ruošiasi kitoms artėjančioms varžyboms.

      Apibendrindamas varžybų rezultatus vyriausias Lietuvos shotokan karatė rinktinės treneris, klubo vadovas A. Masalskis džiaugiasi aukštais auklėtinių pasiektais rezultatais ir tikina, kad tai nėra atsitiktiniai laimėjimai, tai 10-15 metų sunkių treniruočių rezultatas.

    Kitos varžybos, kuriuose karatė klubas „Kentauras“ ruošiasi dalyvauti  – Europos čempionatas Vokietijoje, kuris vyks lapkričio 25-28d.

"Kentauro" sportininkai - Lietuvos rinktinės nariai  ir treneris A. Masalskis3 vieta Bernadeta DauparaitėAkimirkos po varžybųLietuvos rinktinės 3 vietos laimėtojų komanda (antra is kaires B. Dauparaitė, už jos R. jurgilaitisVaržybų vietaBelaukiant varžybųPirmoji vieta  A. Bunius“Kentauro”  karatistai pasaulio čempionate